POZIV NA PRIJAVU ŠTETE – PRIRODNA NEPOGODA SUŠA

IMG-20230214-WA0008

Obavještavaju se poljoprivredna gospodarstva, pravne i fizičke osobe koje su pretrpjele štetu na području Općine Vuka zbog suše, da je Župan Osječko-baranjske županije, dana 05. rujna 2022. godine proglasio prirodnu nepogodu sušu na području Osječko-baranjske županije za štete nastale na sljedećoj imovini: višegodišnjim nasadima, šumi, ribi i poljoprivrednoj proizvodnji – prirod.

Pozivaju se svi poljoprivrednici koji imaju štetu uzrokovanu prirodnom nepogodom – SUŠOM  na području općine Vuka da, sukladno članku 25. Zakona o ublažavanju i uklanjanju posljedica prirodnih nepogoda („Narodne novine“, broj 16/19.)  izvrše prijavu štete najkasnije u roku od osam dana od dana proglašenja prirodne nepogode,

odnosno zaključno s 13. rujnom 2022. godine.

Naknadne prijave neće se uzimati u obzir.

Štete se prijavljuju na propisanom obrascu, u Općini Vuka, Osječka 83, 31403 Vuka.

Obrazac možete preuzeti u Općini Vuka ili ovdje:

Uz prijavni obrazac potrebno je priložiti:

  • Presliku obrasca Zahtjeva za potporu za 2022. godinu, izdanog od Agencije za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, List B
  • Osobnu iskaznicu podnositelja prijave (na uvid)
  • Privola za prikupljanje i obradu osobnih podataka (moguće preuzeti u Općini Vuka ili dolje ispod teksta)
  • Izjava o osiguranju kulture (moguće preuzeti u Općini Vuka ili dolje ispod teksta)
  • Po potrebi i dodatnu dokumentaciju (fotografije i sl.)

Pročelnica

Marijana Sertić, dipl.iur.